Turmalin - kamień naturalny

Turmalin – kamień przyjaźni, bogactwa i miłości | MADOLImoon

Turmalin jest kamieniem szlachetnym, jednym z rzadszych minerałów, który należy do grupy krzemianów. Jego nazwa oznacza zdolność do przyciągania. Jest to kamień wielobarwny, występuję w wielu magicznych odcieniach.

Turmalin – kamień przyjaźni, bogactwa i miłości

Jest to kamień wydobywany głównie w Brazylii, Tanzanii, Nigerii oraz Kenii. Wielokrotnie znajdywany również na Sri Lance, czy w Afganistanie. W Polsce znajduje się jedyny pospolity turmalin, tak zwany: czarny szerl.

Turmalin to kamień przyjaźni, bogactwa i miłości. Jest kamieniem słonecznym, bo przyciąga pozytywną aurę. Ponadto obniża gorączkę, łagodzi podrażnienia i jest pomocny przy przeziębieniach.

Turmalin pomaga przywrócić spokój ducha oraz poczucie bezpieczeństwa. Ma ogromną energię leczniczą. Może powodować obniżenie gorączki łagodzenie oparzeń, zmniejsza dolegliwości dróg oddechowych, oczyszcza organizm z bakterii, wspiera podczas przeziębień i zawrotów głowy.

Warto dodać, że jest to kamień chroniący przed zazdrością, egoizmem, nieufnością, negatywnymi siłami i złą energią. Potrafi odsunąć złe myśli, które zaburzają naszą równowagę. Odpowiada za harmonię w naszym organizmie.

Turmalin to kamień zodiakalny wagi.

Wykorzystywany jest również przy tworzeniu biżuterii. Pięknie prezentuje się w pierścionkach na gumce, kolczykach, bransoletkach czy naszyjnikach. W naszej ofercie znajdziesz Turmalin w bransoletkach i pierścionkach!

Ekipa MADOLImoon.

Zamówienie indywidualne? U nas to możliwe! Koniecznie napisz do nas z zapytaniem!

Shopping Cart